sobota, 26 marca 2011

Kwiaty z origami

Wiosna kalendarzowa trwa już od jakiegoś czasu, jednak za oknem wcale nie tak łatwo ją dostrzec. Jest zimno, wieje wiatr, a wczoraj z rana padał u mnie nawet śnieg!
Dlatego z tęsknoty za prawdziwą wiosną postanowiłam zrobić z origami kilka kolorowych kwiatów.

Oto "day lilies", w tłumaczeniu na język polski "liliowce" ;)
Instrukcja wykonania kwiatów znajdziecie tu, zaś łodyg tu.A oto lilie:Przykleiłam je do pomalowanego patyczka od szaszłyka. Instrukcja wykonania tutaj.

Kolorowe ptaki z odcisków dłoni

Ptaki malowane dłońmi i paluszkami, a także z skrzydłami z wyciętych z papieru odcisków dłoni - poniżej garść pomysłów dla Was!
Skrzydła łabędzia to dwukrotnie odrysowana na białej kartce moja lewa dłoń, wycięta, a następnie przyklejona do niebieskiej kartki. Potem wystarczyło tylko domalować szyję i głowę i łabędź gotowy!
Łabędź ze skrzydłami w kształcie dłoni

Pawia namalowałam kierując się zamieszczoną tu instrukcją. Niestety nie posiadam takiego fajnego zestawu do malowania palcami, więc musiałam malować tradycyjnie, bez pomocy gąbeczki i wałka ;)

Paw malowany palcami

Postępując podobnie jak przy malowaniu pawia, można stworzyć też inne ptaki. Ja wpadłam na pomysł namalowania sowy i indyka.

Poniżej zamieściłam zdjęcia kolejnych etapów powstawania sowy:

Wycięty z papieru kadłub sowy

Malowanie sowy palcami

Malowanie sowy palcami

Malowanie sowy palcami

Malowanie sowy palcami

 Gotowa sowa:

Sowa malowana palcami

Ogon indyka malowałam odciskając kilkukrotnie tylko trzy palce (wskazujący, środkowy i serdeczny). Palce pomalowałam na brązowo, a ich opuszki na czarno. Korpus indyka i wszystkie szczegóły namalowane są pędzelkiem.

Indyk malowany palcami

Tutaj znalazłam jeszcze pomysł na kurkę z odcisku pomalowanej farbą dłoni.

sobota, 19 marca 2011

Podwodny świat 2

Link do posta "Podwodny świat, czyli ryby z origami"
Link do posta "Podwodny świat - meduzy"

Techniką origami płaskiego z kół możemy stworzyć rybę o bajecznie kolorowych łuskach, co wymaga jednak sporo cierpliwości ;)

ryba z origami płaskiego z kółOto i cała rybia rodzina wykonana z kół:

ryby z origami płaskiego z kółWesoły krab to pomysł zaczerpnięty z książki Doroty Dziamskiej "Bajkowe kółeczka czyli origami płaskie z koła":

krab z origami płaskiego z kół

czwartek, 10 marca 2011

Biedronki z origami

Technika wykonania: origami płaskie z koła.
Technika ta polega na odpowiednim składaniu kolorowych kół różnej wielkości i formowaniu z nich modeli origami. Następnie koła są komponowane, układane na kartce we właściwy wzór i na końcu lekko podklejane.

Technika tą można wykonywać proste modele, jak na przykład taką biedronkę:

biedronka z origami płaskiego z kółlub bardziej rozbudowane kompozycje:

biedronki na gałęzi
biedronka i kwiat z origami płaskiego z kółWięcej wzorów i pomysłów na obrazki wykonane tą techniką można znaleźć w książkach Doroty Dziamskiej "Magiczne kółeczka czyli origami płaskie z koła" i "Bajkowe kółeczka czyli origami płaskie z koła".

środa, 2 marca 2011

Kwiaty z odcisków dłoni

Łodyga i liście kwiatków zostały wycięte z kolorowego papieru. Kielichy to odciśnięte na papierze dłonie, wcześniej pomalowane farbą.
Kwiat z odcisków dłoni
Tulipany z odcisków dłoni

Kwiat z odcisków dłoni
Tulipany z odcisków dłoni - trzy kwiatki