piątek, 6 kwietnia 2012

Wielkanocne zwierzątka z rolek

Inspirację do zrobienia wielkanocnych zwierzątek z rolek po papierze toaletowym znalazłam w czasopiśmie "Hobby Wielkanoc" nr 1/2012. Warto tam zajrzeć.

Wielkanocne zwierzętka z rolek po papierze toaletowymBaranek, zając i kurczak - wielkanocne zwierzątka z rolek

1. Baranek - trochę przypomina też owczarka ;) Może przez ten nos? Ciężko zrobić baranka z rolki... Może Was zainspiruje do własnych prób i poszukiwań właściwego sposobu na jego wykonanie. Łepek i uszy z waty, nos z czarnego pomponika. Rolka została oklejona białą krepiną. Kopytka, oczy i buzia - namalowane czarnym pisakiem. I do tego białe spiralki narysowane suchą pastelą - mają udawać wełnę.

Baranek z rolki po papierze toaletowym2. Zając. Rolka oklejona brązową krepiną. Uszy, łapy, zęby - wycięte z kolorowego bloku technicznego. Nos z pompona i ruchome oczy. Łapki nakleiłam trochę za wysoko, w miejscu, gdzie powinny być policzki.

Zając z rolki po papierze toaletowym3. Kurczak - Kura- Kogut - taki mix. Na początku miał być kurczak, stąd ta żółta krepina. Jednak nie mogłam się oprzeć, by nie dodać grzebienia i dzwonków. Kurze łapki i dziób powstały z bloku technicznego. Do tego ruchome oczy i piórka. Z piórek powstały skrzydełka i ogon.

Kurczak z rolki po papierze toaletowym

3 komentarze:

  1. Super pomysły - dodaję bloga do obserwowanych :-)

    OdpowiedzUsuń
  2. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

    OdpowiedzUsuń
  3. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

    OdpowiedzUsuń