niedziela, 5 sierpnia 2012

Tulipany do wazonu

Do wykonania tulipanów potrzebne są:
- patyczki od szaszłyków (można je pomalować farbą akrylową),
- kolorowe kartki z bloku technicznego,
- nożyczki,
- klej,
- drucik owiązany zieloną wstążeczką.

Z kartki z bloku technicznego wycinamy cztery takie same kształty korony tulipana. Najlepiej, aby stworzyć do tego szablon, jeśli mamy zamiast zrobić większą ilość tulipanków. Każdą z wyciętych części tulipana zaginamy w połowie. Poniżej zdjęcie jak to wygląd przed zagięciem i po.

jak zrobić tulipanyTeraz przykładamy do siebie poszczególne części, smarując wewnętrzne strony klejem. W ten sposób otrzymamy trójwymiarowe tulipany. Od dołu, do środka wkładamy patyczek posmarowany klejem (na dole przed włożeniem patyczka najlepiej pozostawić niezaklejone miejsce).

Owijamy część drucika ciasno zieloną wstążką, przyklejamy. Wyginamy zieloną część w kształt spiralki. Pozostała część drucika owijamy wokół patyczka (łodygi tulipana). Tak oto powstaje ozdobny listek.

tulipany w wazoniePrzyznam się, że sama nie robiłam tych fikuśnych drucików. Skorzystałam z gotowych, które znalazły się w moim bukiecie urodzinowym ;) Były tak ładne, że nie mogłam ich tak po prostu wyrzucić! Od razu wiedziałam, że do czegoś je wykorzystam.

W ten sam sposób można też stworzyć inne kwiaty. Postaram się kiedyś to zrobić!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz