wtorek, 21 marca 2017

Pani Wiosna - kolaż

Nareszcie jest! Pierwszy dzień kalendarzowej wiosny. Długo do nas w tym roku szła, ale w końcu dotarła.

Zapraszam Was do kreatywnej twórczości: stworzymy kolaż przedstawiający Panią Wiosnę. Wykorzystamy tu kolorowe kartki, gazety, kredki, farby i krepinę. A może macie też nalepki z kwiatkami, czy gotowe kwiatki z filcu? Wszystko się nada! Trzeba przygotować także klej, nożyczki, gumkę do mazania.

Dobra rada: najwięcej zdjęć kwiatów znajdziemy w gazetach typu Działkowiec czy Mój Ogród. Panie Wiosny nie jest trudno znaleźć ;) - wystarczy jakaś gazetka z modą, ubraniami.

Pani Wiosna w pierwszej wersji:

materiały potrzebne do wykonania kolażu pani wiosny

Na kartce papieru malujemy tło: kwiecistą łąkę, chmury, słońce, tęczę, ptaki, motyle - to co kojarzy nam się z wiosną. Kolorujemy rysunek Pani Wiosny i wycinamy. Jeśli chcemy przygotować dla dzieci gotowy szablon Wiosny do wycięcia musimy dobrze przemyśleć, czy ma być goluśka jak u mnie czy raczej w jakiejś koszulce. Dzieciaki różnie mogą podejść do jej pokolorowania ;) Z gazety wycinamy suknię. Wycinamy też dodatki - koszyczek, wianek/opaskę, kwiaty - z gazety lub narysowane.

Gotowe tło i wycięte elementy składające się na Panią Wiosnę
  
Przyklejamy wszystkie wycięte elementy na kartkę.

pani wiosna na kwiecistej łące

Taka tradycyjna Pani Wiosna, prawda? I do tego na bosaka :)

Pani Wiosna w drugiej wersji:

materiały potrzebne do wykonania kolażu pani wiosny

Tutaj Panią Wiosnę wycięłam z gazety. Ma czarną suknię, bardzo elegancką, ale do Wiosny nie pasuje. Musiałam jej więc przygotować coś bardziej kolorowego - sukienkę z zielonej i niebieskiej krepiny. Do tego pasek-kokarda z fioletowej krepiny. I dodatki wycięte z papieru - koszyczek, opaska, buty i ptaszek (rękę ma ułożoną idealnie, żeby przysiadł na niej mały ćwierkacz). 
Na kartkę przykleiłam tło - kwiaty wycięte z gazet.

Gotowe tło i wycięte elementy składające się na Panią Wiosnę
 Przyklejamy sylwetkę Pani Wiosny na kartkę.

pani wiosna - kolaż z gazet

Jaka modnisia z tej Pani Wiosny, jakby wyszła prosto z zakupów w galerii handlowej :)

1 komentarz: