środa, 10 lipca 2013

Cytrusowy mobil

Mój pierwszy mobil. Mobil z owoców cytrusowych: witrażyki w kształcie pomarańczy, cytryny i grejpfruta przyczepione nitką do skrzyżowanych gałązek.

Będziemy potrzebować:

- kolorowe kartki z bloku technicznego: żółta, pomarańczowa, zielona,
- bibuła: różowa, żółta, pomarańczowa,
- dwa patyki lub gałązki,
- nożyczki lub nożyk do wycinania, klej, ołówek,
- dziurkacz lub zszywacz, nitka/sznurek.

Z kolorowych kartek bloku technicznego wycinamy  kształty cytrusów. Postarajmy się zachować proporcje owoców, takie, jakie występują w naturze: najmniejsza cytryna, większa pomarańcza i największy - grejpfrut. Po wycięciu kształtu, rysujemy środek, czyli miąższ owocu. Rysunek potem wytniemy, by w puste miejsca podkleić bibułkę i zrobić witraż. W tym celu, możemy zakreskować ołówkiem, to co będziemy wycinać - ułatwi nam to pracę.Po wycięciu "szybek" w owocach wycinamy z bibuły odpowiadające ich wielkości kuliste kształty.


Za pomocą kleju przyklejamy kształty z bibułki do wyciętych owoców. 


Witraże gotowe. Do owoców przyczepiłam też później wycięte z bloku technicznego listki.


Składamy na krzyż dwa patyki (u mnie gałązki), w miejscu skrzyżowania związujemy je ciasno, tak, by się nie ruszały. Przywiązujemy nitki do gałązek. Za pomocą dziurkacza robimy dziurki w owocach przez które przewlekamy i zawiązujemy nitkę. Możemy także przymocować nitkę za pomocą kleju i spinacza przyczepiamy witraże do nitek. Mobil gotowy!

1 komentarz: