niedziela, 8 stycznia 2012

Mikołaj, bałwan i renifer z rolek po papierze toaletowym

Pora na kolejne zimowe prace plastyczne! Trochę spóźniłam się z publikacją tej notki, ale wiadomo jak to jest tuż przed Świętami.. czasu brak na wszystko.

Oto co w tym roku ozdabiało okolicę okołochoinkową. Trzy urocze figurki - Mikołaj, bałwan i renifer - wszystkie zrobione z wykorzystaniem rolek po papierze toaletowym.

Poniżej, krótka informacja jak wykonać poszczególne świąteczne figurki:

1. Mikołaj - Rolkę papieru należy owinąć kawałkiem czerwonej krepiny. Beżową/Pomarańczową krepinę lub wycinankę przyklejamy jako twarz.Czapkę zrobiłam z filcu, pompon i broda to wata. Kożuszek wokół czapki to kawałek białego drucika kreatywnego (pipe cleaner). Ruchome oczy i czerwony nos z plasteliny, i gotowe!

2. Bałwan - Rolkę malujemy białą farbą. Po wyschnięty przyklejamy ruchome oczy, nos z plasteliny i guziki z plasteliny (można też użyć prawdziwych). No i kapelusz z czarnej kartki z bloku technicznego. Z kapeluszem się sporo namęczyłam - wreszcie z małą pomocą - udało się! Warto było, bo prezentuje się naprawdę okazale. Pozwólcie jednak, że nie będę tu opisywać jak powinien powstać.. Może sami wpadniecie na jakiś prosty i efektowny sposób na jego wykonanie. Bałwan elegant dostał też czerwony szal z błyszczącej tasiemki.

3. Renifer (Rudolf) - Instrukcja tutaj. Jak na czerwononosego renifera przystało zrobiłam mu wielki nos ze zgniecionej kuli czerwonej krepiny. Ruchome oczy wyglądają chyba fajniej niż namalowane farbą.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz